Hétfő, 16.09.2019, 14:47
Üdvözöllek Vendég | RSS

A SISLÓCI KÖZÉPISKOLA HIVATALOS WEB OLDALA

Mini-chat
Statisztika

Online összesen: 1
Vendégek: 1
Felhasználók: 0
Főoldal » 2012 » November » 20 » 2012. november 17-én a Sislóci Dobó István Középiskolában nemzetközi jellegű összejövetelre került sor
19:10
2012. november 17-én a Sislóci Dobó István Középiskolában nemzetközi jellegű összejövetelre került sor
2012. november 17-én a Sislóci Dobó István Középiskolában nemzetközi jellegű összejövetelre került sor. Majoros Mónika, a Dobó István Magyar Hagyományőrző Társaság elnöke iskolánk tantestülete és a Társaság nevében köszöntötte a határon innen és túlról érkezett vendégeket.
Magyarországról, Egerből érkezett: dr. Rémiás Tibor, a Dobó István Vármúzeum igazgatója, Román Gáborné, az Eger Vára Barátainak Köre Egyesület elnöke, dr. Veres Gábor ügyvezető elnök.
Jelen volt: Lakatos László, Dobóruszka polgármestere, Gyurin Miklós, Magyarország Ungvári Főkonzulátusának konzula, Szanyi Béla, Ungvidék díszpolgára, az Ungvidéki Határmenti Önkormányzatok Társulásának elnöke,  Kőszeghy Mária, az UMDSZ ungvári járási szervezetének elnöke, Pásztor Imre ügyvezető elnök, Medve Andrea, a KMKSZ sislóci alapszervezetének elnöke.
Dr. Rémiás Tibor és Román Gáborné szívhez szóló szavakkal köszöntötte az egybegyűlteket, és átadták a Dobó István életéről szóló tablókat. A kiállítást a Magyar Köztársaság Nemzeti Civil Alapja támogatásával az Eger Vára Barátainak Köre Egyesület szervezte a Dobó István Vármúzeum szakmai segítségével. Ezt követően szólt a jelenlévőkhöz Kőszeghy Mária, az UMDSZ ungvári járási szervezetének elnöke. Külföldi vendégeink, a Hagyományőrző Társaság, az UMDSZ és a KMKSZ alapszervezeti elnökei megkoszorúzták Dobó István emléktábláját, Beleny Mihály szobrászművész alkotását.
A rendezvény az iskola informatika szaktantermében folytatódott, ahol prezentáció keretében visszatekintést nyertünk az eddigi közösen elvégzett munkára. A rendezvény a Himnusz közös eléneklésével ért véget.
Szerednyén Kricki Imre polgármester fogadta a vendégeket. Borkóstolóval egybekötött látogatást tettünk a Dobó-család által építtetett szerednyei borospincébe. Ellátogattunk a szerednyei vár romjaihoz, majd a munkácsi várban folytattuk élményekben gazdag kirándulásunkat.
A rendezvény kapcsán megjelent a Dobó fénye 3. száma, melyben érdekes cikkeket olvashatunk Dobó Istvánról, folytatjuk „Magyar uralkodók” című cikksorozatunkat, beszámolunk a 2010-ben tett egri látogatásunkról, s a mára már hagyománnyá vált Dobó-kupa elnevezésű focitornáról.
Reméljük, vendégeink élményekkel gazdagodva tértek haza, s a közeljövőben is együtt tudunk működni a Dobó-kultusz ápolásában itt, Kárpátalján, s azon belül a Sislóci Dobó István Középiskolában is.

Megtekintések száma: 3837 | Hozzáadta:: Sisloci-suli | Helyezés: 0.0/0
Összes hozzászólás: 1
0 Spam
1 Ryan  
This is so funny I just love sad diaper and sntiky Daddy. I think the he/she pronouns are actually quite tough for little ones to learn. I can't remember exactly when Rowan started to get them straight, but it was surprisingly recent.

Hozzászólásokat csak regisztrált felhasználók írhatnak.
[ Regisztráció | Belépés ]
Belépés
Keresés
Naptár
«  November 2012  »
HKSzeCsPSzoV
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Copyright MyCorp © 2019