Csütörtök, 19.09.2019, 01:52
Üdvözöllek Vendég | RSS

A SISLÓCI KÖZÉPISKOLA HIVATALOS WEB OLDALA

Mini-chat
Statisztika

Online összesen: 1
Vendégek: 1
Felhasználók: 0
Főoldal » 2010 » Október » 10 » Hatvan éve, azaz 1950-ben alakult a Sisóci Dobó István Középiskola
08:58
Hatvan éve, azaz 1950-ben alakult a Sisóci Dobó István Középiskola

    Az évforduló sok mindenre lehetőséget adott. Például az összegzésre. A hat évtized alatt – mint azt a Dobó István Hagyományőrző Társaság által a jubileumra kiadott Dobó Fénye ünnepi különszáma is aláhúzta – 1242 magyar és 142 ukrán végzőst bocsátott ki. A falakon régi tanárok képei, illetve egykori érettségi albumok idézték a gazdag múltat, a kivetítőn pedig fényképek elevenítették fel az egykori életet. A hatvan év alatt Szidor Irén, Breza István, Szakács Andor, Rehó Viktor, Pavlo Szlivka után Majoros Mónika személyében jelenleg éppen a hatodik igazgatója van az immár Dobó István nevét viselő középiskolának.

    Ábrány Krisztián görög katolikus parochus áldása után Rehó Viktor és Pavlo Szlivka is mikrofonnal a kezében emlékezett az itt töltött időszakra. Majoros Mónika pedig aláhúzta: a jelenlegi, 52 fős kollektíva fiatal, talpraesett pedagógusból áll, a tanulók pedig közel tíz tantárgyból szerepeltek sikeresen a járási és a megyei tantárgyi vetélkedőkön. Kiemelt figyelmet fordítanak a magyar, az angol és az ukrán nyelv, a matematika és az informatika oktatására.

Az intézményben folyó munkát elismerte a Tarnóci Községi Tanács is. Kotljár Mária polgármester oklevelet nyújtott át Majoros Mónikának, Imre Gyula és Marija Nyikityina igazgató-helyetteseknek, Ruszka Diana és Hanna Kovalcsuk  szervezőpedagógusoknak, Ferencz Pál matematika- és informatika-tanárnak, Palatic Erika és Kovács Erzsébet kémiatanároknak.

    Az általánosból középiskolává emelt tanintézmény 1969-ben bocsátotta ki az első 11. osztályos végzősöket. 33-an voltak. A nevükben Kudrács Katalin emlékezett, ma is szeretettel említve, hogy a sislóci gyerekek befogadták a palágy­ko­moróciakat és a kisszel­mencieket. Régi adomákat idézett Jószai Róbert, aki nemcsak az intézmény tanulója volt, hanem a katedrára is odaállhatott. Medve Erzsébet az ünneplőkhöz szólva megemlítette: férje ott volt az oktatás újraindulásakor, ő maga pedig 30 évig dolgozott az iskolában, s itt tanít a két lánya is.

   A jubileum méltatása lehetőséget teremtett a kulturális értékek bemutatására is. Versekkel, színdarabbal, tán­cokkal léptek színpadra az iskola tanulói, az intézmény múlt évben alakult tanári énekkara, a palágy­ko­moróci Nefelejcs leány-asszony kórus, a Tarnóci Művészeti Iskola tanárai. Alkalom nyílt arra, hogy köszöntse az intézményt Bordás István, az Ungvári Járási Állami Közigazgatás elnöke, Andrij Juhasz elnökhelyettes és Szanyi Béla, az Ukrajnai Magyar Demokrata Szövetség (UMDSZ) járási szervezetének ügyvezető alelnöke. Utóbbi, miközben egy nemzeti zászlót és elismerő oklevelet nyújtott át Majoros Mónikának, megköszönte azt a sok-sok aláírást, amellyel az anyanyelvű oktatás megvédését támogatták az itt élők.

KÁRPÁTI IGAZ SZÓ - Tóth Viktor

Megtekintések száma: 1070 | Hozzáadta:: Sisloci-suli | Helyezés: 0.0/0
Összes hozzászólás: 0
Hozzászólásokat csak regisztrált felhasználók írhatnak.
[ Regisztráció | Belépés ]
Belépés
Keresés
Naptár
«  Október 2010  »
HKSzeCsPSzoV
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Copyright MyCorp © 2019