Csütörtök, 19.09.2019, 02:25
Üdvözöllek Vendég | RSS

A SISLÓCI KÖZÉPISKOLA HIVATALOS WEB OLDALA

Mini-chat
Statisztika

Online összesen: 1
Vendégek: 1
Felhasználók: 0
Főoldal » 2010 » Április » 20 » Nagydobrony - zsinórban harmadszor is nyert. Sislóc – jó játékkal, csak harmadik.
22:22
Nagydobrony - zsinórban harmadszor is nyert. Sislóc – jó játékkal, csak harmadik.

Április 20-án került sor a magyarországi Aranycsapat Alapítvány által szervezett Kárpát-medencei Összmagyar Nemzeti Diákbajnokság kárpátaljai selejtező sorozatának ungvári járási döntőjőre, amit régiónkban az Ukrajnai Magyar Demokrata Szövetség (UMDSZ) koordinált.

Az Ungvári járás selejtezőinek az idén a Sislóci Dobó István Középiskola adott otthont, amelyen többek között jelen volt Kőszeghy Mária, az UMDSZ járási szervezetének elnöke, Szanyi Béla ügyvezető alelnök, Nagy György, az országos szövetség koordinátora, Kőszeghy Elemér a Kárpáti Igaz Szó főszerkesztője, Majoros Mónika a Sislóci Dobó István Középiskola igazgatónője.

A megmérettetésen – amelyen a magyar tannyelvű középiskolák indítottak csapatot – kiderült: a járásban még mindig(háromszor zsinórban), a nagydobronyi csapat az úr. Emlékeztetőül: a nagydobronyi gárda házigazdaként az idősebbek kategóriájában az elmúlt két évben is az élen végezett és a beregszászi megyei döntőben csak egy hajszállal maradtak le a magyarországi nagydöntőről.

A nagy reményeket fűztűnk a Sislóci Dobó István Középiskola csapatához is, de be kellet látnunk, hogy nem eléggé lejt a hazai pálya. A nagydobronyi gárda tudásban és technikás játékban felülmúlta a torna összes csapatát. Egyetlen csapat sem tudott gólt lőni nekik.

   Csapatunk először Szürtével mérkőzött, Kotlyár Zoltán mesterhármasával 3-0-ra nyert.

Második mérkőzésen a sislóci gárdának kellet futni az eredmény után Eszeny ellen. Végül újra Kotlyár Zoltán volt eredményes, így sikerült 1-1-es döntetlenre menteni a mérkőzést.

Harmadik mérkőzés könnyeden vette az akadályt iskolánk csapata. Leiskolázva ellenfelét sima 6-0-as győzelmet aratott. Gólszerzők: Bujdosó István - 2 , Mitro Oszkár - 2, Kotlyár Zoltán -2. Ekkor még mindenki bízott a végső sikerben.

Az utolsó mérkőzés előtt nyilvánvalóvá vált, hogy ha sikerül legyőzni Nagydobronyt, akkor mi nyerjük a tornát. Minden csapat ag bizakodással teli vonult fel a pályára. Sajnos nem úgy történtek a dolgok, ahogy mi szerettük volna. Csapatunk a kezdetektől görcsösen, idegesen játszott. Nem tudta sokáig birtokolni a labdát, így főleg a mi térfelünkön folyt a játék. Sajnos védőfalunk nem sokáig bírta a dobronyi nyomást, és még az első félidőben gólt kaptunk. Így fordultak a csapatok. Bizakodtunk, hogy a második félidőre változik a játék képe, de rögtön a második félidő elején bekapott gyors gól lehűtötte a kedélyeket. A nagydobronyi csapat végig támadva az egész mérkőzést, könnyedén 4-0-ra győzött. Azért nem lett belőle súlyosabb vereség, mert kapuvédőnk Lázárkó Sándor bravúrt-bravúrra halmozva védte végig a mérkőzést.

Az utolsó mérkőzés is tartogatott számunkra izgalmakat, ahol Kisgejőc és Eszeny találkozott. Eszeny győzelme esetén pontban beérte csapatunkat. Ebben az esetben a gólkülönbség dönt. Eszenynek 3 góllal kellett nyerni. Ennek tudatában nagy elánnal szinte földbe döngölték Kisgejőc csapatát. Nem hogy hármat, de nyolcat rúgtak. Így csapatunk rosszabb gólkülönbséggel csak harmadik lett. Ez csalódás volt mindenki számára, de ez a valóság, sajnos csapatunk ma nem állt a helyzet magaslatán. Reméljük, jövőre sikerül előbb végeznünk.

RÉSZTVEVŐ CSAPATOK:

Nagydobronyi Középiskola

Eszenyi Bocskai István Középiskola

Kisgejőci Középiskola

Szürtei Középiskola

Sislóci Dobó István Középiskola

Eredmények(időrendi sorrendben):

Szürte–Sislóc 0–3;

Nagydobrony–Eszeny 1–0;

Szürte–Kisgejőc 1–0;

Eszeny –Sislóc 1–1;

Nagydobrony–Szürte 4–0;

Kisgejőc–Sislóc 0–6;

Szürte–Eszeny 0–2;

Nagydobrony–Kisgejőc 8–0;

Nagydobrony–Sislóc 4–0;

Eszeny – Kisgejőc 8–0.

Hely

Iskola

Eredmények

GY

D

V

Pont

GK

I

Nagydobrony

 

1-0

4-0

4-0

8-0

4

-

-

12

17-0

II

Eszeny

0-1

 

1-1

2-0

8-0

2

1

1

7

11-2

III

Sislóc

0-4

1-1

 

3-0

6-0

2

1

1

7

10-5

IV

Szürte

0-4

0-2

0-3

 

1-0

1

-

3

3

1-9

V

Kisgejőc

0-8

0-8

0-6

0-1

 

-

-

4

0

0-23

A fiatalabbak kategóriájában a Sislóci Dobó István Középiskola csapata 3-0-ás vereseget szenvedett Nagydobronyi Középiskola korosztályos csapatától, így itt sem sikerült hazai pálya előnyét érvényesíteni.

 

/Ferenc Pál/

Megtekintések száma: 1052 | Hozzáadta:: Sisloci-suli | Helyezés: 5.0/1
Összes hozzászólás: 0
Hozzászólásokat csak regisztrált felhasználók írhatnak.
[ Regisztráció | Belépés ]
Belépés
Keresés
Naptár
«  Április 2010  »
HKSzeCsPSzoV
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Copyright MyCorp © 2019